MYINVESTSTORY.COM - polski kantor e-walut / kryptowalut | MYINVESTSTORY.COM

Zasady realizacji transakcji

MYINVESTSTORY.COM – Ogólne zasady pośrednictwa wpłaty lub wypłaty e-waluty/kryptowaluty na portfele klientów kantoru:
(ostatnia aktualizacja: 07.01.2023)

1. Weryfikacja tożsamości użytkowników oraz potwierdzenie danych konta bankowego jest podstawowym wymaganiem, aby działać w myśl ustawy z 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2021 r., poz. 1132 z późn. zm.). Kantor może odmówić realizację zlecenia, jeśli uznamy, że transakcja jest podejrzana czyli tj. taka, która w naszej ocenie może być związana z praniem pieniędzy lub finansowaniem terroryzmu.

2. Aby móc kupować i sprzedawać e-waluty/kryptowaluty w kantorze musisz zarejestrować konto i przejść proces WERYFIKACJI konta. Szczegóły w zakładce “Weryfikacja”.

3. Przelew MUSI być dokonany z konta bankowego o takich samych danych jakie zostały zarejestrowane w kantorze i potwierdzone w procesie WERYFIKACJI.

4. Przelewy z kont osób trzecich będzie odrzucony przez kantor, pieniądze zostaną zwrócone i zlecenie zostanie anulowane.

5. W kantorze kupujesz lub sprzedajesz e-waluty/kryptowaluty za polskie złotówki PLN, tyle ile pokazuje kalkulator tyle otrzymasz, nie pobieramy żadnych ukrytych dodatkowych opłat.

6. Aby zakupić lub sprzedać e-waluty/kryptowaluty należy najpierw złożyć zlecenie korzystając z formularza na stronie głównej. Należy postępować według kolejnych punktów instrukcji, która widoczna jest w momencie składania zlecenia.

7. Aktualne kursy są zawsze podane na stronie i mogą być zmieniane nawet wielokrotnie w ciągu dnia. Obowiązuje Cię kurs w momencie złożenia zlecenia.

8. Na stronie głównej kantoru zawsze podane są aktualnie dostępne rezerwy ilości PLN/e-waluty/kryptowaluty do wymiany. Rezerwy są sukcesywnie uzupełniane, ale oczywiście może zdarzyć się sytuacja, że rezerwy chwilowo wynoszą zero.

9. Wszystkie szczegółowe informacje wraz z danymi kont oraz adresami portfeli do przelewu otrzymasz na email po złożeniu zlecenia.

10. Wpłaty za zakupione e-waluty/kryptowaluty dokonujesz w walucie PLN na konto w Nest Bank.

11. Przelewy za odkupione od Ciebie e-waluty/kryptowaluty dokonujemy zawsze z konta w Nest Bank. Po dokonaniu przelewu e-waluty/kryptowaluty na portfele kantoru oczekuj pieniędzy na Twoim koncie bankowym. Pieniądze powinny wpłynąć na Twoje konto bankowe w ciągu maksymalnie 24-48 godzin.

12. Zlecenia są realizowane po zaksięgowaniu przelewów PLN na koncie bankowym lub e-walut/kryptowalut na portfelach kantoru. Nie przyspieszamy realizacji zleceń na podstawie przesłanych potwierdzeń wpłaty, zrzutów ekranu, skanów itd.

13. Ważne przypomnienie dla osób sprzedających swoje PM USD (czyli wypłacających USD z konta PM). Przypominamy, że Perfect Money pobiera prowizję (1,99 % dla kont niezweryfikowanych lub 0,5 % dla kont zweryfikowanych) od kwoty transferu osoby dokonującej przelewu wewnętrznego na inne konto Perfect Money, więc nie zapomnij uwzględnić tej prowizji podczas sprzedaży USD do kantoru MYINVESTSTORY.COM.

Przykład:

Chcesz sprzedać do kantoru 200 USD, przelewasz na konto kantoru 200 PM USD, ale Perfect Money pobierze od Ciebie jeśli masz konto niezweryfikowane prowizję w wysokości 3,98 USD (200 * 1,99 % prowizji), więc w sumie dokonasz transakcji na kwotę 203,98 USD, ale otrzymasz kwotę w PLN za 200 USD czyli 200 x aktualnie obowiązujący kurs USD, to będzie kwota w PLN jaką otrzymasz na wskazane przez Ciebie konto bankowe. Analogicznie w przypadku, gdy masz zweryfikowane konto Perfect Money pobierze od Ciebie prowizję w wysokości 1 USD (200 * 0,5 % prowizji), więc dokonasz transakcji na kwotę 201 USD.

14. Zlecenia realizowane są 7 dni w tygodniu w godzinach 9:00-21:00 po zaksięgowaniu wpłat na kontach kantoru.

15. Jeśli dokonujesz przelewu zwykłego z innego banku niż Nest Bank, godzina realizacji Twojego zlecenia zakupu dolarów zależy od tego kiedy pieniądze wpłyną na konto bankowe kantoru.

Zgodnie z sesjami międzybankowymi, pieniądze są zaksięgowane na koncie kantoru w następujących godzinach:
I sesja: ok. godz. 12:00
II sesja: ok. godz. 16:00
III sesja: ok. godz. 19:00

16. Przelewy za zlecenia złożone w piątek po godz. 13:00 często nie wpływają na konto bankowe kantoru w piątek, dlatego są realizowane w poniedziałek I sesją ok. godz. 12:00.

17. Jeśli dokonujesz przelewu wewnętrznego z konta Nest Bank lub poprzez przelew natychmiastowy (ekspresowy), Twoje zlecenie zostanie zrealizowane najszybciej w ciągu max 12 godzin (z reguły o wiele szybciej nawet do kilkunastu minut).

18. Jeśli oprócz potwierdzenia zlecenia wysłanego na email potrzebujesz dodatkowo faktury na przeprowadzoną transakcję, proszę o kontakt na email.

19. Numer telefonu i email podawane w formularzu podczas składania zlecenia służą jedynie do ewentualnej komunikacji, jeśli dane podane w formularzu są błędne lub niezgodne (chodzi zazwyczaj o to, że podany numer konta PM jest błędny).

20. Kantor nie oferuje możliwości rezerwacji e-waluty/kryptowaluty oraz nie organizuje e-waluty/kryptowaluty “na zamówienie”, aktualne rezerwy zawsze są widoczne na stronie głównej kantoru, dokładamy starań, aby e-waluty/kryptowaluty były zawsze dostępne, ale niestety zdarzają się sytuacje (w momencie dużej ilości zleceń w tym samym czasie), że rezerwy kantoru wynoszą chwilowo zero.

21. Dane osobowe użytkowników są przetwarzane zgodnie z postanowieniami rozporządzenia ”RODO” o ochronie danych osobowych. Podanie danych osobowych przez użytkowników jest dobrowolne, aczkolwiek jest niezbędne do realizacji usług. Dane osobowe użytkowników są chronione i nie będą udostępniane przez administratora bez zgody użytkownika żadnym odbiorcom, z wyjątkiem podmiotów uprawnionych do ich otrzymania z mocy obowiązujących przepisów prawa. W każdym momencie użytkownik może zażądać skasowania swojego konta w serwisie, jednak nie będzie mógł dalej korzystać z usług kantoru.