Weryfikacja konta - krok po kroku | MYINVESTSTORY.COM

Weryfikacja

UWAGA. Aby móc korzystać z kantoru (składać zlecenia zakupu i sprzedaży dolarów PM USD) należy przejść proces weryfikacji tożsamości.

Weryfikacja tożsamości użytkowników oraz potwierdzenie danych konta bankowego jest podstawowym wymaganiem, aby działać w myśl ustawy z 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2021 r., poz. 1132 z późn. zm.).

Aby dokonać weryfikacji postępuj zgodnie z poniższymi krokami:
1. Zarejestruj konto w kantorze klikając “Zarejestruj konto” w menu głównym.

2. Po rejestracji zaloguj się na konto i w szczegółach Twojego konta wypełnij dane konta bankowego i konta Perfect Money. Będą one automatycznie się pojawiać w polach podczas składania zlecenia.

3. Następnie po prawej stronie pod panelem użytkownika kliknij w “Dokonaj weryfikacji tożsamości“.

4. Uzupełnij wymagane dane oraz dołącz pliki ze skanem lub zdjęciem Twojego dokumentu potwierdzającego tożsamość (obu stron). Zdjęcie/skan musi być czytelny i w dobrej jakości. Po weryfikacji dokumentu (w ciągu max 24 godzin) nastąpi zmiana statusu konta na zweryfikowane i będzie można składać zlecenia w kantorze. Jeśli wcześniej dokonywałeś już zakupu dolarów to numer konta bankowego, z którego dokonałeś płatności zostanie dodany w szczegółach Twojego konta użytkownika jako konto bankowe, które będzie można wskazywać w przypadku, gdy będziesz sprzedawał dolary w naszym kantorze. Jeśli nie kupowałeś w kantorze dolarów PM, a zamierzasz sprzedawać swoje dolary PM w kantorze musisz spełnić punkt nr 5 i potwierdzić, że jesteś właścicielem konta bankowego na które zamierzasz otrzymać złotówki za sprzedane u nas dolary PM.

5. Proszę wykonać przelew bankowy w kwocie 1 zł wpisując w tytule: “potwierdzenie konta bankowego – Twój login w kantorze” na wskazane konto kantoru w Nest Banku. UWAGA! Przelew musi być wykonany z konta o takich samych danych, jakie widnieją na przesłanych zdjęciach/skanach dokumentu tożsamości. Imię i nazwisko muszą być zgodne. Po pozytywnej weryfikacji kwota 1 zł zostanie zwrócona na konto, z którego została przelana. Jeśli chcesz wykorzystywać kilka różnych kont bankowych do wypłat dolarów, dokonaj przelewu 1 zł z każdego konta osobno. UWAGA. PROSZĘ NIE DOKONYWAĆ PŁATNOŚCI Z KONTA REVOLUT, GDYŻ NA NUMER KONTA Z JAKIEGO PRZYJDZIE PRZELEW NIE MA MOŻLIWOŚCI DOKONANIA ZWROTU BEZPOŚREDNIO, REVOLUT JEST POŚREDNIKIEM I NUMER KONTA JAKI WIDZIMY NIE JEST BEZPOŚREDNIO KONTEM OSOBY DOKONUJĄCEJ PRZELEWU.