Zasady kantoru | MYINVESTSTORY.COM

Zasady kantoru

MYINVESTSTORY.COM – Zasady pośrednictwa wpłaty USD na konto lub wypłaty USD z konta Perfect Money:
(ostatnia aktualizacja: 26.03.2020)

1. Działamy w myśl ustawy z dnia 16 listopada 2000 roku o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu, dlatego wymagamy weryfikacji konta przy opcji sprzedaży dolarów w kantorze. Kantor może odmówić realizację zlecenia, jeśli uznamy, że transakcja jest podejrzana czyli tj. taka, która w naszej ocenie może być związana z praniem pieniędzy lub finansowaniem terroryzmu.

2. Aby móc kupować dolary w kantorze musisz zarejestrować konto.

3. Aby móc sprzedawać dolary w kantorze musisz zarejestrować konto plus dodatkowo przejść proces WERYFIKACJI konta. Szczegóły w zakładce “Weryfikacja konta”.

4. Przelew powinien być dokonany z konta bankowego o takich samych danych jakie zostały zarejestrowane w kantorze. Przelew za zakupione dolary MUSI pochodzić od osoby, która składała zlecenie (imię i nazwisko nadawcy przelewu muszą być zgodne z danymi osoby składającej zlecenie kupna dolarów). Przelew z kont osób trzecich może być odrzucony przez kantor, pieniądze zostaną zwrócone i zlecenie nie zostanie zrealizowane. Osoba płacąca za zakup dolarów w ten sposób może być poproszona o przejście WERYFIKACJI konta w kantorze. Szczegóły w zakładce “Weryfikacja konta”.

5. W kantorze kupujesz lub sprzedajesz PM USD za polskie złotówki PLN, tyle ile pokazuje kalkulator tyle otrzymasz, nie pobieramy żadnych ukrytych opłat.

6. Aby zakupić lub sprzedać PM USD należy najpierw złożyć zlecenie korzystając z formularza na stronie. Należy postępować według kolejnych punktów instrukcji, która widoczna jest w momencie składania zlecenia.

7. Aktualne kursy są zawsze podane na stronie i mogą być zmieniane nawet wielokrotnie w ciągu dnia. Obowiązuje Cię kurs w momencie złożenia zlecenia.

8. Na stronie głównej kantoru zawsze podane są aktualnie dostępne rezerwy ilości dostępnych PM USD do kupienia i sprzedania. Rezerwy są sukcesywnie uzupełniane, ale oczywiście może zdarzyć się sytuacja, że rezerwy wynoszą 0.

9. Wszystkie szczegółowe informacje wraz z danymi kont do przelewu otrzymasz na email po złożeniu zlecenia.

10. Wpłaty za zakupione PM USD dokonujesz na konto w Nest Bank.

11. Przelewy za odkupione od Ciebie PM USD dokonujemy zawsze z konta w Nest Bank, po dokonaniu przelewu dolarów na konto PM kantoru oczekuj pieniędzy na Twoim koncie bankowym. Pieniądze powinny wpłynąć na Twoje konto bankowe w ciągu maksymalnie 48 godzin.

12. Zlecenia są realizowane po zaksięgowaniu przelewów PLN na koncie bankowym lub $ na koncie Perfect Money, nie przyspieszamy realizacji zleceń na podstawie przesłanych potwierdzeń wpłaty, zrzutów ekranu, skanów itd.

13. Ważne przypomnienie dla osób sprzedających swoje PM USD (czyli wypłacających USD z konta PM). Przypominam, że Perfect Money pobiera prowizję (1,99 % dla kont niezweryfikowanych lub 0,5 % dla kont zweryfikowanych) od kwoty transferu osoby dokonującej przelewu wewnętrznego na inne konto Perfect Money, więc nie zapomnij uwzględnić tej prowizji podczas sprzedaży USD do kantoru MYINVESTSTORY.COM.

Przykład:

Chcesz sprzedać do kantoru 200 USD, przelewasz na konto kantoru 200 PM USD, ale Perfect Money pobierze od Ciebie jeśli masz konto niezweryfikowane prowizję w wysokości 3,98 USD (200 * 1,99 % prowizji), więc w sumie dokonasz transakcji na kwotę 203,98 USD, ale otrzymasz kwotę w PLN za 200 USD czyli 200 x aktualnie obowiązujący kurs USD, to będzie kwota w PLN jaką otrzymasz na wskazane przez Ciebie konto bankowe. Analogicznie w przypadku, gdy masz zweryfikowane konto Perfect Money pobierze od Ciebie prowizję w wysokości 1 USD (200 * 0,5 % prowizji), więc dokonasz transakcji na kwotę 201 USD.

14. Zlecenia realizowane są 7 dni w tygodniu w godzinach 8:00-22:00 po zaksięgowaniu wpłaty na koncie bankowym kantoru.

15. Jeśli dokonujesz przelewu zwykłego z innego banku niż Nest Bank, godzina realizacji Twojego zlecenia zakupu dolarów zależy od tego kiedy pieniądze wpłyną na konto bankowe kantoru.

Zgodnie z sesjami międzybankowymi, pieniądze są zaksięgowane na kontach kantoru w następujących godzinach:
I sesja: ok. godz. 12:00
II sesja: ok. godz. 16:00
III sesja: ok. godz. 19:00

16. Przelewy za zlecenia złożone w piątek po godz. 13:00 często nie wpływają na konto kantoru w piątek, dlatego są realizowane w poniedziałek I sesją ok. godz. 12:00.

17. Jeśli dokonujesz przelewu wewnętrznego z konta Nest Bank lub poprzez przelew natychmiastowy (ekspresowy), Twoje zlecenie zostanie zrealizowane najszybciej w ciągu max 12 godzin (z reguły o wiele szybciej nawet do kilkunastu minut).

18. Jeśli oprócz potwierdzenia zlecenia wysłanego na email potrzebujesz dodatkowo faktury na przeprowadzoną transakcję, proszę o kontakt na email.

19. Numer telefonu i email podawane w formularzu podczas składania zlecenia służą jedynie do ewentualnej komunikacji, jeśli dane podane w formularzu są błędne lub niezgodne (chodzi zazwyczaj o to, że podany numer konta PM nie zgadza się z podaną nazwą konta PM).

20. Kantor nie oferuje możliwości rezerwacji dolarów oraz nie organizuje dolarów “na zamówienie”, aktualne rezerwy dolarów zawsze są widoczne na stronie głównej kantoru, dokładamy starań, aby dolary były zawsze dostępne, ale niestety zdarzają się sytuacje (z racji dużej ilości zleceń), że rezerwy kantoru wynoszą chwilowo 0 PM USD.

21. Dane osobowe użytkowników są przetwarzane zgodnie z postanowieniami rozporządzenia ”RODO” o ochronie danych osobowych. Podanie danych osobowych przez użytkowników jest dobrowolne, aczkolwiek jest niezbędne do realizacji usług. Dane osobowe użytkowników są chronione i nie będą udostępniane przez administratora bez zgody użytkownika żadnym odbiorcom, z wyjątkiem podmiotów uprawnionych do ich otrzymania z mocy obowiązujących przepisów prawa. W każdym momencie użytkownik może zażądać skasowania swojego konta w serwisie, jednak nie będzie mógł dalej korzystać z usług kantoru.