Zasady kantoru | MYINVESTSTORY.COM

Zasady kantoru

MYINVESTSTORY.COM – Zasady pośrednictwa wpłaty USD na konto lub wypłaty USD z konta Perfect Money:
(ostatnia aktualizacja: 06.03.2017 13:05)

1. W kantorze kupujesz lub sprzedajesz PM USD za polskie złotówki PLN, tyle ile pokazuje kalkulator tyle otrzymasz, nie pobieramy żadnych ukrytych opłat.

2. Aby zakupić lub sprzedać PM USD należy złożyć zlecenie korzystając z formularza na stronie. Należy postępować według kolejnych punktów instrukcji, która widoczna jest w momencie składania zlecenia.

3. Aktualne kursy są zawsze podane na stronie i mogą być zmieniane nawet kilkakrotnie w ciągu dnia. Obowiązuje Cię kurs w momencie złożenia zlecenia.

4. Na stronie głównej kantoru zawsze podane są aktualnie dostępne rezerwy ilości dostępnych PM USD do kupienia i sprzedania. Rezerwy są sukcesywnie uzupełniane, ale oczywiście może zdarzyć się sytuacja, że rezerwy wynoszą 0.

5. Wszystkie szczegółowe informacje wraz z danymi kont do przelewu otrzymasz na email po złożeniu zlecenia.

6. Wpłaty za zakupione PM USD możesz dokonać na konto w Idea Bank lub mBank.

7. Przelewy za odkupione od Ciebie PM USD dokonujemy zawsze z konta w Idea Bank.

8. Zlecenia są realizowane po zaksięgowaniu przelewów PLN na koncie bankowym lub $ na koncie Perfect Money, nie przyspieszamy realizacji zleceń na podstawie przesłanych potwierdzeń wpłaty, zrzutów ekranu, skanów itd.

9. Ważne przypomnienie dla osób sprzedających swoje PM USD (czyli wypłacających USD z konta PM). Przypominam, że Perfect Money pobiera prowizję (1,99 % dla kont niezweryfikowanych lub 0,5 % dla kont zweryfikowanych) od kwoty transferu osoby dokonującej przelewu wewnętrznego na inne konto Perfect Money, więc nie zapomnij uwzględnić tej prowizji podczas sprzedaży USD do kantoru MYINVESTSTORY.COM.

Przykład:

Chcesz sprzedać do kantoru 200 USD, przelewasz na konto kantoru 200 PM USD, ale Perfect Money pobierze od Ciebie jeśli masz konto niezweryfikowane prowizję w wysokości 3,98 USD (200 * 1,99 % prowizji), więc w sumie dokonasz transakcji na kwotę 203,98 USD, ale otrzymasz kwotę w PLN za 200 USD czyli 200 x aktualnie obowiązujący kurs USD, to będzie kwota w PLN jaką otrzymasz na wskazane przez Ciebie konto bankowe. Analogicznie w przypadku, gdy masz zweryfikowane konto Perfect Money pobierze od Ciebie prowizję w wysokości 1 USD (200 * 0,5 % prowizji), więc dokonasz transakcji na kwotę 201 USD.

10. Zlecenia realizowane są w dni robocze, czas realizacji do 24 godzin od zaksięgowania środków na koncie kantoru (z reguły szybciej), zlecenia złożone w piątek po południu, sobotę i niedzielę są realizowane w poniedziałek. Jeśli klientowi bardzo zależy na realizacji zlecenia zakupu dolarów w weekend – prosimy o kontakt.

11. Numer telefonu i email podawane w formularzu podczas składania zlecenia służą jedynie do ewentualnej komunikacji, jeśli dane podane w formularzu są błędne lub niezgodne (chodzi zazwyczaj o to, że podany numer konta PM nie zgadza się z podaną nazwą konta PM), wtedy wysyłany jest sms z zapytaniem w konkretnej sprawie.

12. Kantor nie oferuje możliwości rezerwacji dolarów oraz nie organizuje dolarów “na zamówienie”, aktualne rezerwy dolarów zawsze są widoczne na stronie głównej kantoru, dokładamy starań, aby dolary były zawsze dostępne, ale niestety zdarzają się sytuacje (z racji dużej ilości zleceń), że rezerwy kantoru wynoszą chwilowo 0 PM USD.

Notowania kursów walut w czasie rzeczywistym dostarcza Pipser.pl Pipser.pl Perfect Money